walentynki w hotelu

Czym zaskoczyć gości hotelowych podczas Walentynek

Hotelarstwo paź 02, 2023 Brak komentarzy

Walentynki to okres wzmożonej aktywności w branży hotelowej. Święto zakochanych to świetny moment na romantyczny wypad we dwoje. Przytulny hotel, wysoki standard pokoju i niespodzianki walentynkowe sprawią, że goście będą chcieli wrócić do nas za rok lub przy innej okazji. Czym zaskoczyć pary, które decydują się spędzić ten wyjątkowy czas właśnie u nas? Pomysłów jest sporo i obejmują one nie tylko bonusy dla gości, ale i okolicznościowe atrakcje, które umilą pobyt. Sprawdźmy, jak urządzić idealne walentynki w naszym hotelu.

Nie tylko romantyczna kolacja

Pobyt w hotelu we dwoje może być nie tylko wygodnym noclegiem, ale i romantyczną przygodą. Wprowadzić w jej klimat może wyjątkowa aranżacja pokoju i części wspólnych hotelu. Możemy zaskoczyć swoich gości kwiatami, dekoracjami walentynkowymi czy specjalną aranżacją wejścia do budynku. Jeśli wokół hotelu znajduje się ogród lub altana, możemy stworzyć tam romantyczny zakątek przy pomocy odpowiedniego oświetlenia czy lampionów.

Walentynkowy klimat można oddać również aranżacją pokoju. Możemy przygotować dla gości świece, olejki eteryczne czy butelkę szampana w cenie pobytu. Dzięki temu będą czuli się wyjątkowo dopieszczeni i z pewnością będą ciepło wspominać pobyt. W standardowych pakietach walentynkowych najczęściej znajduje się romantyczna kolacja, jednak my możemy nieco odświeżyć ten pomysł. Jeśli pozwalają na to warunki, zorganizujmy kulig, ognisko lub posiłek w innej, ciekawej przestrzeni. Jeśli nie mamy takich warunków, postarajmy się o wyjątkowy wystrój sali restauracyjnej. Możemy przygotować w niej czerwoną ściankę, ramkę do wspólnych zdjęć lub inną wygodną przestrzeń do tworzenia wyjątkowych wspólnych pamiątek.

Aby walentynkowy pobyt miał szansę być przygodą, warto postawić na wspólne aktywności dla gości. Dobrym pomysłem jest wspomniany już kulig, konkurs rzeźbienia w śniegu lub lodzie czy walentynkowa potańcówka. Im więcej atrakcji zarówno indywidualnych, jak i grupowych, tym ciekawszy i bardziej niezapomniany będzie pobyt. Aby wzbogacić pakiet dla par prócz romantycznej kolacji zaproponujmy im bilet do teatru czy kina. Jeśli wliczymy go w cenę pobytu, goście będą mieli okazję odwiedzić lokalne miejsca kultury.

Udany pobyt w hotelu to również dobre jedzenie. Celebrując walentynki, nie zapomnijmy o specjalnym menu. Nie tylko dla par, ale też rodzin czy singli. Święto zakochanych nie musi skupiać się wyłącznie na parach. Zapewnijmy bogate i niestandardowo podane menu wszystkim gościom, dbając o to, by nie zapomnieć o niczyich potrzebach. W walentynkowym menu mogą pojawić się ciekawie podane desery czy słodycze, afrodyzjaki i potrawy stworzone dla dwojga. Pamiętajmy też, by goście zawsze mieli bogaty wybór, również kuchni roślinnej. Jak wspominaliśmy w dobrym tonie jest, by w walentynkowym menu pojawiły się też ładnie podane i smaczne potrawy dla singli.

Aby przyciągnąć do naszego hotelu gości w okresie walentynek, wykorzystajmy atuty obiektu, w którym pracujemy. Atrakcje dostosowane do lokalnych warunków gwarantują niezapomniane przeżycia gościom i są najczęściej łatwiejsze do zorganizowania. Walentynki to świetny moment, by pokazać, jak wyjątkowym i ciepłym miejscem jest nasz hotel, nie tylko dla zakochanych.

Brak komentarzy

Napisz komentarz