Noclegi

Najem krótkoterminowy – nowe, bardziej przejrzyste przepisy

Noclegi cze 20, 2024 Brak komentarzy

Zarówno osoby, które mają mieszkania na wynajem krótkoterminowy, jak i turyści, którzy najczęściej je wynajmują, czekali na ujednolicenie przepisów. I wreszcie to się stało, bo Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo najemców, ale i pozwalać władzom poszczególnych krajów na identyfikację wynajmujących i weryfikację ich danych.

Jak powinien być urządzony apartament na wynajem krótkoterminowy?

Noclegi gru 12, 2023 Brak komentarzy

Turyści, którzy szukają mieszkania na wynajem krótkoterminowy, kierują się przy wyborze nie tylko ceną i lokalizacją, ale również zwracają uwagę na to, czy podoba im się wnętrze. Na portalach rezerwacyjnych konkurencja jest tak duża, że już za pomocą zdjęć poglądowych trzeba się wyróżnić. Jak więc urządzić apartament, aby spełnić potrzeby takiej grupy najemców?

Hotel czy najem krótkoterminowy – co wybrać

Jednym z najważniejszych aspektów każdej dłuższej podróży jest wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Tradycyjnie to hotele były pierwszym wyborem. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają platformy oferujące najem krótkoterminowy oraz kwatery prywatne. Obie formy mają swoje zalety i wady, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć, zanim zdecydujemy, która najlepiej odpowiada naszym aktualnym potrzebom.

Czy zawieszka „Nie przeszkadzać” zwalnia hotel z obowiązku interesowania się gościem?

Komunikacja między gośćmi a personelem jest jedną z najbardziej złożonych kwestii w hotelarskiej sztuce. Jednym z najbardziej powszechnych symboli tej relacji jest zawieszka “Nie przeszkadzać” wywieszana na drzwiach pokoju. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykły, prosty komunikat mający na celu ochronę prywatności klientów. Prawda jest oczywiście nieco bardziej skomplikowana. Zwłaszcza w hotelach wyższej klasy istnieją jasno…

Overbooking w hotelu

Czym jest overbooking w hotelach? To temat związany z jednym z najbardziej irytujących doświadczeń turystów, a zarazem jedno z najbardziej kontrowersyjnych zjawisk w branży hotelarskiej. Na czym polega? Mówiąc krótko overbooking to praktyka przyjmowania przez hotel więcej rezerwacji, niż jest w on stanie zrealizować. Sprawdźmy, jakie jest podłoże tego zjawiska. Czy chodzi tylko o chciwość ze strony właścicieli biznesu, czy…