recepcjonistka w hotelu

29 lipca – Dzień Hotelarza

Hotelarstwo paź 02, 2023 Brak komentarzy

Od 2014 roku pracownicy branży hotelarskiej 29 lipca obchodzą swój dzień. Od kilku lat ta data kojarzy się też z imprezą Trust me, I am hotelier, która ma promować to święto. W 2022 wydarzenie organizowane w hotelu Moxy Warsaw Praga przyciągnęło ponad 150 uczestników z całego kraju.

Idea Dnia Hotelarza związana z datą 29 lipca to forma uhonorowania wszystkich osób, które z pasją prowadzą hotele i miejsca noclegowe w całym kraju. Jest to święto egalitarne i skierowane do wszystkich pracowników branży hotelarskiej bez względu na zajmowane stanowisko. Organizatorzy podkreślają, że praca w tym sektorze jest wyjątkowo wymagająca i zasługuje na odpowiednią celebrację. Wydarzenie wspiera Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Jest to największa krajowa organizacja samorządowa hotelarzy. Event to nie tylko okazja do spotkania ludzi pracujących w hotelach, ale też szansa na szkolenia i ciekawe warsztaty. Co roku na obchody święta zapraszani są nauczyciele zawodu, którzy wygłaszają tego dnia autorskie wykłady i prelekcje.

Ranga wydarzenia rośnie, skupiają się wokół niej także najważniejsze hotele i firmy współpracujące z nimi na stałe. Pomysłodawcy mają nadzieję, że już niedługo tradycja obchodów dnia hotelarza 29 lipca stanie się międzynarodowa. W branży widać potrzebę integracji i wymiany doświadczeń nie tylko na poziomie krajowym. Turystyka międzynarodowa to wciąż ważna gałąź tej części krajowej gospodarki. Im więcej wiedzy i doświadczenia będą mieli polscy hotelarze, tym wyższą jakość usług będą mogli oferować. Podnoszenie kompetencji hotelarzy to dziś jeden z najważniejszych celów imprezy związanej z Dniem Hotelarza.

Pomysłodawcą i inicjatorem pierwszego Dnia Hotelarza jest Karol Weber – inspektor hotelowy i założyciel strony enjoyyourstay.pl. Jest to profesjonalista oddany dwóm pasjom. Jedną z nich jest hotelarstwo, a drugą podróże. Obecnie zawodowo zajmuje się on doradztwem, szkoleniami i kontrolą jakości w polskich hotelach.

Brak komentarzy

Napisz komentarz