Jak powinien być urządzony apartament na wynajem krótkoterminowy?

Noclegi gru 12, 2023 Brak komentarzy

Turyści, którzy szukają mieszkania na wynajem krótkoterminowy, kierują się przy wyborze nie tylko ceną i lokalizacją, ale również zwracają uwagę na to, czy podoba im się wnętrze. Na portalach rezerwacyjnych konkurencja jest tak duża, że już za pomocą zdjęć poglądowych trzeba się wyróżnić. Jak więc urządzić apartament, aby spełnić potrzeby takiej grupy najemców?

Sposób urządzenia mieszkania pod wynajem krótkoterminowy znacznie się różni od tego, gdy chcemy wynająć komuś lokum „do życia”, na dłuższy okres. Turyści czego innego oczekują od apartamentu, w którym mają w planach spędzić kilka dni. Mitem jest, że wystrój się nie liczy, bo większość czasu najemcy i tak będą spędzać poza domem. Gdy pogoda nie będzie sprzyjała albo goście będą potrzebowali po prostu odpocząć, to odpowiednie wyposażenie apartamentu będzie warunkowało ich udany wypoczynek.

Poznaj potrzeby grupy docelowej

Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ta zasada sprawdzi się również podczas urządzania mieszkania na potrzeby turystów. Warto zastanowić się, kto najczęściej będzie wynajmował nasze lokum i do tego dostosować wyposażenie. Gdy mieszkanie znajduje się w centrum dużego miasta, to chętniej zatrzymają się w nim pary czy grupy znajomych, a gdy w pobliżu atrakcji dla dzieci albo na łonie natury, to raczej całe rodziny.

Dlatego gdy swoje usługi kierujemy do osób dorosłych, można zadbać o designerskie meble, kupić wannę z hydromasażem i wyposażyć kuchenne szafki w różne rodzaje kieliszków. Z kolei dla rodzin z dziećmi ważniejsze będą gry planszowe, łóżeczko dziecięce w sypialni i duży telewizor. A właściciele psów z pewnością docenią osobne miseczki na karmę i wodę oraz matę, która pozwoli na wytarcie łapek.

Postaw na praktyczne rozwiązania

Gdy mieszkanie przechodzi z rąk do rąk, dużo łatwiej doprowadzić do zniszczeń. Dlatego przede wszystkim warto postawić na praktyczne rozwiązania, które pomogą utrzymać apartament w czystości, ale też przetrwają długi czas. Dobrym pomysłem będzie położenie na całej podłodze kafli lub paneli winylowych, które można posprzątać na mokro i wykafelkowanie jak największej powierzchni ścian w kuchni i łazience, dzięki czemu ściany się nie ubrudzą. Warto także przy wejściu położyć dużą wycieraczkę, która ograniczy rozprzestrzenianie się wilgoci, błota czy piasku na resztę mieszkania.

Wyróżnij się stylem

Kiedy chcemy wynająć mieszkanie na dłużej, lepiej jest postawić na neutralne kolory i bazowe meble, bo najemcy i tak udoskonalą wnętrze własnymi dodatkami. Przy wynajmie krótkoterminowym można zaszaleć i kupić coś, co wyróżni naszą ofertę na tle pozostałych, np. czerwoną kanapę, wannę o wyjątkowym kształcie, przyciągający wzrok obraz na ścianie czy designerską lampę.

Zadbaj o udogodnienia

Turyści bardzo doceniają, gdy apartament jest wyposażony w rzeczy, które mogą się przydać podczas pobytu. Dzięki temu nie muszą zabierać ich z domu. W każdym mieszkaniu sprawdzi się: deska do prasowania, żelazko, kawa, herbata, cukier, szlafrok, parasol, kapcie i zestaw do szycia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz